Navigare prin tastatură
Blocare animații
Titluri subliniate
Tonuri de gri
Culori inversate
Linkuri subliniate
Mărire
Cursor negru
Cursor alb
Text: Mic Mediu Mare
Resetare
Închide


Proiect educațional-concurs de creație artistică transfrontalier „Gheorghe Asachi – Om al Luminilor”, ediția I-a, 2023.

‼❗️📣 ATENȚIE – CONCURS!
Colegiul ,,Gheorghe Asachi” din Lipcani, lansează Proiectul educațional-concurs de creație artistică transfrontalier „Gheorghe Asachi – Om al Luminilor”, destinat pentru elevii din licee și colegii, atât din țară cât și peste hotare.
În contextul marcării a 235 de ani de la nașterea ilustrului cărturar Gheorghe Asachi și marcarea a 35 de ani de la conferirea instituției numele clasicului român Gheorghe Asachi, oferă oportunitatea tuturor actanților educaționali de a valorifica opera iluministului prin participarea în cadrul concursului dat. 📖