1 Septembrie – Ziua cunoștințelor!

Dragi elevi, multstimați pedagogi şi părinți!
De-a lungul anilor, la început de septembrie, în prag de toamnă clopoțelul vesteşte începutul unui nou an şcolar.
Dragi elevi! Păşind din nou pragul Colegiului, revenind în clase, în miraculoasa lume a cunoştințelor, Vă dorim succese şi realizări frumoase, emoții pozitive şi speranță!
Fie ca anul de studii 2023-2024, să fie un an al bucuriei de a învăța şi al visurilor împlinite!
Onorați profesori! Urări de bine, sănătate, energie şi credință în ceea ce faceți, performanțe şi reuşite profesionale!
Stimați părinți! Multă răbdare, putere, înțelepciune pentru a creşte şi a educa personalități adevărate. Mizăm în continuare pe susținere şi implicare în soluționarea pozitivă a barierelor cu care ne vom confrunta. Împreună să încurajăm şi să îndrumăm tânăra generație spre fapte valoroase.
Bine aţi venit şi Mult succes în noul an de studii!
Cu stimă și respect Administrația Colegiul ,,Gheorghe Asachi” din Lipcani!